Dobre biuro podatkowe - czyli jakie ?

Na rynku księgowym panuje ogromna konkurencja, tym bardziej, że po kolejnej ustawie deregulacyjnej, mogło się pojawić na nim więcej podmiotów. Znalezienie dobrego biura podatkowego, jest zatem łatwiejsze, musi być jednak procesem starannym i przemyślanym. Wymaga przede wszystkim sprawdzenia czy biuro spełnia określone kryteria.

Najważniejszym z nich jest szeroko pojęta kompetencja, szczególnie jeżeli nasza działalność wymaga znajomości szczególnych lub transgranicznych przepisów podatkowych. Musimy mieć pewność, że nasze potrzeby spotkają się nie tylko ze zrozumieniem, ale także zostaną poprowadzone w odpowiednim stylu. Dobrze więc jest przeprowadzić rozmowę wstępną z właścicielem biura, poprosić o przedstawienie pracowników, którzy się będą nami zajmować, przyjrzeć się ich certyfikatom, kursom i szkoleniom. Dobrze jest się wywiedzieć, czy poza doradztwem podatkowym, oferowane jest także doradztwo prawne, oraz jaki jest zakres doradztwa.

Poza tym istotne są aspekty, nazwijmy to, techniczne korzystania z biura. Czy odpowiadają nam godziny pracy, dostęp awaryjny w sytuacjach mających miejscem „po godzinach pracy”. Czy biuro zaoferuje nam jakieś narzędzia on-line do zarządzania naszymi dokumentami, oraz przesyłania ich tą sama drogą.

Warto sprawdzić czy biuro posiada ważną obowiązkową polisę OC na kwotę min. 15000 euro. Jeżeli przewidujemy, że skala naszej działalności jest dużo większa, trzeba poszukać biura ubezpieczonego odpowiednio wyżej. Kwota z polisy zabezpieczy nas przed błędami biura, jeżeli doprowadzą do powstania roszczeń skarbowych bądź ZUS, za które będziemy osobiście odpowiedzialni.

Dużo o biurze, może nam powiedzieć portfolio jego klientów. Poważne i uznane firmy, raczej nie złożą swoich podatków w rękach amatorów. Wiązać się to może z wyższym kosztem obsługi, nie mniej jednak warto przeliczyć potencjalne korzyści i straty.

Dokonując wyboru biura, trzeba dokładnie też, zapoznać się ze skalą i ilością świadczonych usług w ramach oferty cenowej. Te zaś porównać z rzeczywistymi potrzebami własnej firmy.

Jeżeli biuro spełni powyższe kryteria, jest bardzo duża szansa, że będzie ono rzetelne a korzyści ze współpracy szybko wyjdą na światło dzienne.

 

O serwisie

U nas dowiesz się jak prowadzić biuro księgowe oraz jakie są najważniejsze informacje o podatkach i fakturach, które z pewnością przydadzą się osobom prowadzącym firmę.

szkolenia z rachunkowości i księgowości

mh.szczecin.pl - biuro księgowe - biuro rachunkowe Szczecin

Kontakt

kontakt@kkpg.pl

Galeria