Jak wybrać dobre biuro księgowe ? Poradnik część 1

Wraz z rozpoczęciem działalności gospodarczej, ciężko jest poświęcać energię na prowadzenie księgowości, zamiast na rozwój swojego pomysłu na biznes. Tym bardziej, że przedsiębiorca wcale nie musi mieć do tego kompetencji, chociaż system zakłada, że ma.

Dlatego jednym z kolejnych kroków nowego biznesmena, jest znalezienie biura księgowego, który załatwi za niego sprawy rachunkowe.

To zaś może stanowić jednak wyzwanie, któremu należy jednakowoż sprostać. Oferta na rynku jest ogromna i związana z wieloma różnymi czynnikami, oraz otrzymywanymi usługami.

Przede wszystkim przedsiębiorca musi przeanalizować swoje potrzeby i planowane działania. Jaką formę prowadzenia działalności wybrał – nie każde biuro będzie potrafiło obsłużyć tak samo dobrze osoby prawne. Inne biuro będzie się specjalizowało np. w transakcjach VAT, inne w obrocie transgranicznym, zaś kolejne zaoferuje także wsparcie w procedurach celnych. Pytanie jest też, jak daleka ma być integracja usług biura z naszymi potrzebami? Czy ma się ograniczyć wyłączenie do deklaracji podatkowych, czy objąć obsługę wszelkiej dokumentacji prawno-finansowej? Czy będzie nam potrzebna obsługa kadrowa i pomoc przy kontaktach z ZUSem?

Dopiero mając świadomość, jakie usługi mogą być potrzebne, należy wyselekcjonować odpowiednie biura. Nieodzowny będzie tutaj Internet, gdzie nie tylko sprawdzimy co dane biuro oferuje (praktycznie każde szanujące się biuro, będzie miało stronę internetową), ale przed wszystkim, możemy dokonać oceny opinii jaką się cieszy. Warto popytać na forach, bądź sprawdzić wyszukiwarki. Wstępnie wybrane biuro warto sprawdzić, czy jest członkiem branżowych stowarzyszeń księgowych. Odrobina wysiłku, może dać nam wgląd jakie firmy korzystają z danego biura. Jeżeli są to poważniejsze przedsiębiorstwa, może to dawać nadzieję, że biuro jest dobrej jakości.

Po zakreśleniu kandydatów, dobrze jest udać się do biura i zobaczyć w jakich warunkach odbywa się praca, oraz jakie są godziny funkcjonowania. Da nam to pogląd na bezpieczeństwo przechowywanych danych, oraz stosunek do klienta.  

 

O serwisie

U nas dowiesz się jak prowadzić biuro księgowe oraz jakie są najważniejsze informacje o podatkach i fakturach, które z pewnością przydadzą się osobom prowadzącym firmę.

szkolenia z rachunkowości i księgowości

mh.szczecin.pl - biuro księgowe - biuro rachunkowe Szczecin

Kontakt

kontakt@kkpg.pl

Galeria