Czy drapaki dla kotów są poręczne?

drapaki dla kotów

Jak wybrać drapak dla kota?

Decydując się na posiadanie pupila, musimy mieć świadomość, iż drapanie to zatem jego własny odruch i podświadomy sposób na pozbycie się zamarłej, zużytej tkanki. Jeśli Twój pupil posiada smykałkę do rysowania rozmaitych domowych powierzchni, takich jak drzwi i fotele, wyjściem może stanowić dopasowany do jego potrzeb drapak.
Niektóre typy różnią się od siebie zarysem, wielkością i dodatkowo funkcjonalnością, a asortyment jest naprawdę szeroki. Nasz artykuł poradzi Ci, jakie są uniwersalne reguły dobierania tego typu wyposażeń i jak dokonać mądrego wyboru.

Przede wszystkim pewność.

Kot skrobiąc pazurki wykorzystuje do tego sporą część swojej siły, oraz ciało składa w duży łuk. Takie zachowanie czyni, że drapak dla kota musi być przede wszystkim solidny, tak ażeby nie zagroził swemu zwierzowi. Właściwym rozwiązaniem są np. moduły zamocowane do ściany, które akceptują obfity nacisk i stanowią znakomitą propozycję, nawet dla dużych pupilów. Szukając drapak zbadaj, czy jest wsparty na mocnej podstawie i dodatkowo czy strona spodnia dokładnie przylega do gleby.
Dokonując przekroju weź pod rozwagę wymagania producenta, co do tegoż, dla jakiej masy kotów adresowany jest określony przedmiot. Im wyższy jest nasz kot, tym silniejszy ciężar wywrze podczas ścierania pazurków, stąd drapak dla kota winien być wprost dobry.

Dostosowana wysokość

Obojętnie od tegoż, albo kupisz drapak w sklepiku stacjonarnym, lub zamawiasz go online, pamiętaj żeby przystosować jego wymiary do gabarytów Twojego kota. Wielkość winna być dostosowana do wielkości zwierzaka, właśnie aby mógł on rozwinąć łapki i dodatkowo wyciągnąć ciałko. Koty rasy dużej potrzebują szczególnych, wielkich akcesoriów, jakie spełnią ich potrzeby. Koci junior zadowoli się tradycyjnym artykułem; możemy ponadto kupić drapak, który będzie rósł zgodnie z nim.

Jakość a użyte środki

Jeśli drapak ma nam sprzyjać dłuższy okres, musi być sporządzony z wysokiej klasy materiałów. Najlepiej sprawdzą się przedmioty obite sizalem, który idealnie znosi kontakt z kocimi pazurami. Taki dobór pokrycia pozwoli na to, iż na materiale nie będą się nagromadzać kępki wypadającej sierści, a czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku dostępnych istnieje sporo różnych modeli drapaków w różnorodnej formie. Owe najprostsze to deska osłonięta wyjątkowym sznurkiem, nadzwyczaj kosztowne przygotowane są natomiast z ekologicznej trawy morskiej. Są jeszcze drapaki, zaprojektowane tak, aby wykonywać zarazem
funkcję łóżka oraz które obite są silną, lecz przyjemną gąbką.
https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html najlepsze drapaki

Drapak – miejsce rozrywek

Drapak dla kota może być także piękny, jak i także funkcjonalny. Taki przedmiot potrafi się stać dekoracją domu i także atrakcyjnym placem zabaw dla naszego kota. Mocno powiększone są tzw. kocie wieżyczki, które pozwalają zadbać o pazurki, a są również łóżkiem i dodatkowo miejscem do gier. Takie rozwiązanie perfekcyjnie sprawdzi się, jeżeli posiadasz kilka kotków, które mogą dzięki niemu korzystać z zabawki naraz, a nawet wykorzystywać drapak do wspólnych igraszek.
Duży wybór rozmiarów, kształtów oraz kolorów sprawia, że dowolny właściciel kota odkryje w sklepie zoologicznym cokolwiek, co zaspokoi jego wymagania oraz uczyni radość pupila.