Drapak dla kotów – zalety i dodatkowo wady. Gdzie i także czy warto kupić?

drapak dla kota

Drapak dla kota – jaki wybrać?
Kotki mają pazury, które nie pilnowane zaczynają przeszkadzać i tworzyć ból. Więc którykolwiek spośród nich posiada zdrową potrzebę drapania dzięki której ostrzy sobie szpony a przy możliwości oznacza swój obszar. Przy łagodzeniu tej typowej kociej potrzeby najczęściej cierpią sprzęty, które w oczach kota idealnie przydają się do tego zamierzenia. Posiadacze kotów przeważnie nie wiedzą jakże uratować własne meble przed destrukcyjnymi pazurami swoich kotów starają się w jakiś sposób je odzwyczajać od rysowania foteli czy odmiennymi sposobami dbać o swój inwentarz. A rozwiązanie jest o wiele prostsze. Starczy zastanowić się nad zakupem drapaka dla kota. Na rynku zoologicznym jest wiele modeli drapaków dla kotków. Jakże więc kupić ów odpowiedni?
sklep zoologiczny z drapakami zobacz https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html
Przede wszystkim należy przystosować drapak do lokum w jakim jesteśmy. Jeżeli posiadamy dużo miejsca na której umiemy umieścić kolejny przedmiot drapak dla kota w formie stojącej będzie najfajniejszym podejściem. Niniejszego modelu drapak dla kota jest szczególnie trwały, natomiast te wysoce rozbudowane (np. piętrowe z różnorodnego rodzaju budkami, leżankami, specjalnymi zabawkami itp.) będą, obok spełniania własnej pierwszej roli, również idealnym miejscem do zabaw dla twojego kota Jeśli mamy niewielkie mieszkanie właściwszym rozwiązaniem będzie drapak dla kota do zawieszenia na ścianach lub drzwiach. Taki drapak dla kota zaprząta stosunkowo niewiele pomieszczenia oraz można go ulokować np. na drzwiach, które kot niejednokrotnie drapał w tenże sposób je broniąc.
Drapak dla kota potrzebuje być także dostosowany do jego wielkości. Nabycie niewielkiego drapaka dla zdrowego kota może doprowadzić, iż kotek będzie go wywracał przy dowolnej próbie zastosowania oraz tymże samym się nim znudzi i powróci do niszczenia foteli. Wystarczy zatem odpowiednio dobrać drapak dla kota do jego wielkości aby mógł on realizować swoje zamierzenie.
Następną rzeczą na którą należy zwrócić uwagę kupując drapak dla kota stanowi przedmiot z jakiego został zrobiony. Głównie wytworzony jest z sizalem inaczej włóknem agawy, a niektóre z tychże droższych zamiast sizalu mają trawę morską. Dodatkowe moduły drapaków najczęściej wyprodukowane są z drewna albo wikliny, a miejsca dedykowane do odpoczynku obite miękkim materiałem dodatkowo wypełnione gąbką. W bieżącym przykładzie dobór związany jest od zdolności budżetowych klienta.
Przed kupnem drapaka dla kota należy przemyśleć zarówno jaką czynność będzie robił. W wypadku jeśli ma zaledwie być do drapania wtedy starczą najprostsze drapaki pionowe czy poziome, ale skoro ma realizować dodatkowe czynności (takie jak pole do spania bądź zabawy) lepiej będzie dobrać ich powiększone wersje.
Na rynku jest masa drapaków przeznaczonych dla przeróżnych kociąt. Ich asortyment nie powinien przysparzać za dużo problemów zwłaszcza wtedy gdy dokładnie wiemy czego oczekujemy od kupionego drapaka. Jeżeli zależy nam tylko na obronie foteli i dodatkowo nie mamy zbyt mnóstwo miejsca wystarczy prosty drapak stojący lub poziomy. Jeśli wymagamy by drapak dla kota był także miejscem do zabaw oraz wypoczynku i przy tym wyglądał dobrze możemy rozglądnąć się za bogatszymi, bardziej rozbudowanymi wersjami. Niezależnie od tego jaki drapak dla kota dobierzemy należy pamiętać, że do dowolnego spośród nich kotek wpierw musi się przyzwyczaić i dodatkowo przyuczyć do czego służy.