Obroże na kleszcze dla psów.

Urlop letni jest wspaniałą szansą, żeby dać czas swojemu pupilowi. Wyjazd z ukochanym zwierzakiem to niepowtarzalna okoliczność, zrelaksować się, w tym samym czasie dając pupilowi czas. Kiedy jest ciepłotrzeba uważać na kleszczach, ponieważ nasze czworonogi mogą być na nie podatne. Psy, lubiące dużo ruchu na świeżym powietrzu, na przykład labradory, nierzadko są atakowane przez kleszcze. Jak można ochronić nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną receptą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są liczne typy obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom charakteryzują się długą efektywnością ,a także niewysoką ceną. Są produkowane na potrzeby psów wielu gabarytów, więc z łatwością dostaniemy średnicę dopasowaną do wielkości swojego psa.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze wykorzystywane w obrożach przeciw kleszczom mogą być olejkami eterycznymi albo lekami przeciwpasożytniczymi. Leki przeciwpasożytnicze charakteryzują się skuteczniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Ilość środka działającego na kleszcze jest odpowiednia do wagi zwierzaka, należy więc przeczytać przed zakupem, iż wybrana obroża na kleszcze jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Znanym producentem obróż na kleszcze jest marka Bayer, która produkuje obroże na kleszcze Foresto, zawierające imidaklopryd oraz flumetrynę, będące bezzapachowymi substancjami czynnymi przeciw pasożytom. Istnieją dwie obroże na kleszcze – dla zwierząt mniejszych niż 8kg i dla psów powyżej 8kg. Obroże Foresto działają jednocześnie na kleszcze ,jak i przeciw pchłom, więc umożliwiają kompleksową ochronę psa. Obroża Foresto działa aż 8 miesięcy, ponadto działa już w momencie założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą mnóstwa niebezpiecznych chorób, jak na przykład borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Zwierzaki chętnie przebywające w trawie, na przykład labradory, potrzebują szczególnej ochrony w postaci środków na kleszcze, gdyż infekcja spowodowana ugryzieniem kleszcza stanowi ryzyko utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obróżka dla psa na kleszcze chroni zaatakowania psa przez kleszcza, dlatego pozwala zabezpieczenie przed groźnymi schorzeniami. Dla labradorów, które kochają pływanie konieczna jest specjalna profilaktyka, na przykład w postaci kropli mających preparat na kleszcze albo specjalne szampony o działaniu na kleszcze. Żeby chronić psa w trakcie wakacyjnej podróży należy zaopatrzyć się w skuteczne preparaty na kleszcze dla psa.

legowiska dla psów https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-dla-psow_Legowiska-dla-psa-32900.html