W jakie karmy dla psów warto inwestować?

karma dla psa

Na rynku funkcjonuje bardzo wielu producentów, którzy są w stanie zapewnić naszym czworonogom wysokiej jakości pożywienie, dzięki któremu będą one zdrowo się rozwijały i będą pełne energii na co dzień. To właśnie w te karmy dla psów rasowych i kundelków warto inwestować, ponieważ dzięki nim mamy pewność tego, że wszystko co na co dzień je nasz pies, wyjdzie mu na zdrowie i uczyni go szczęśliwszym. Sprawdźmy więc jakie karmy kupować i dlaczego warto inwestować w takie, a nie inne produkty.

Karmy dla psów – jakie powinny mieć zalety?

Aby karma dla psa była odpowiednia i mogła nie tylko spełnić jego oczekiwania, ale również zapewnić mu zdrowy rozwój, powinny zostać spełnione pewne wymagania. Warto pamiętać, że aby wybrać odpowiednią karmę, nie należy kierować się wyłącznie przekazami reklamowymi, ale również na własną rękę zapoznawać się ze składem karm – tylko w taki sposób będziemy w stanie zapewnić naszemu pupilowi to, co najlepsze. Na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę?

  • Karma dla psów powinna posiadać dużo mięsa

Psy to mięsożercy – nie tylko uwielbiają mięso, ale również zawiera ono wiele składników odżywczych, niezbędnych do zdrowego funkcjonowania czteronoga. Problemem może być natomiast znalezienie takiej karmy, która będzie posiadała odpowiednią ilość mięsa – zarówno wśród tych suchych, jak i mokrych można znaleźć bowiem kiepskiej jakości produkty, mające w sobie zaledwie kilka procent mięsa. Pamiętajmy więc by wybierać taką, która ma tego mięsa ponad 60% (mokra) oraz 20% (sucha) – wtedy będziemy spokojni o swojego pupila.

  • Karma dla psa powinna zawierać naturalne składniki

Mięso to nie wszystko, dlatego też warto zwrócić uwagę na to, czy karma dla psa zawiera warzywa, owoce, a także różnego rodzaju zioła, witaminy oraz minerały, niezbędne do zdrowego rozwoju i prawidłowego funkcjonowania psiaka. Na rynku wiele jest karm, które posiadają w sobie bogaty i zróżnicowany skład, dlatego też szukajmy takiego i sprawdzajmy dokładnie każdy składnik, by nie znalazł się wśród nich taki, który będzie niewłaściwy i niezdrowy dla zwierzaka.

pies - karma dla psa

  • Karma dla psów nie powinna zawierać wielu wypełniaczy

A do najpopularniejszych wypełniaczy należą różnego rodzaju zboża, które mogą utrudnić psu trawienie pokarmów i które są w karmie tylko po to, aby ta posiadała określoną wagę. Nie dajmy sobie wmówić, że pszenica czy kukurydza są zdrowe dla czworonoga, bo tak nie jest – kupując karmy dla psów z zawartością tego rodzaju wypełniaczy, można bardziej zaszkodzić niż pomóc.

  • Karma dla psów powinna… smakować pupilowi

Nie jest to żadne odkrycie, jednak część właścicieli uważa, że nieważne jaki smak będzie posiadała karma, to i tak przypadnie do gustu czworonogowi. Niestety tak to nie działa – na rynku jest wiele rodzajów karmy, dlatego warto eksperymentować. Wołowina, kurczak, wieprzowina, jagnięcina, dziczyzna, a może coś zupełnie innego? Starajmy się też różnicować smaki karmy, by pies nie dostawał ciągle tego samego – urozmaicenie zawsze się przyda i da więcej radości naszym pupilom!