Właściwości i także zalety posiadania silikonowego żwirku dla kotka

akcesoria dla kota - żwirek dla kotów

Żwirek dla pupila

Żwirek dla kota to wówczas bezsprzeczne zaopatrzenie kuwety. Istnieją odmienne rodzaje żwirków dla kotów. Jakikolwiek z nich nadaje się także do kuwety odkrytej, jak i także zakrytej. Żwirek dla kotka ma taki minus, iż niestety nie wolno do końca uniknąć jego rozsypywaniu nieopodal kuwety plus roznoszeniu po domu przez pupila.
https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html bogaty asortyment żwirków silikonowych

Który żwirek dla kotka?

Lekko jest do kuwety wsypać po prostu zwyczajny piasek. Ale na rynku są dostępne przeróżne żwirki dla kota, dużo przydatniejsze w użyciu.
Żwirki niezbrylające najbardziej przypominają naturalny piasek. Są prawidłowe dla pupilów, które regularnie wyruszają na pole i także lubią ryć w glebie. Takie kotki muszą posiadać w kuwecie coś znanego.

Niemniej taki żwirek dla kotów ogromnie szybko zaczyna brzydko pachnieć, gdyż niestety nie ma możliwości rozdzielenia żwirku zanieczyszczonego moczem od czystego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotów zbrylający bentonitowy ma formę drobnych kamyczków. Im owe kamyczki są masywniejsze, tymże żwirek mniej rozprzestrzenia się po domu.

Wszak ten większy oraz cięższy jest niewiele wydajny. Gdy kotek odda mocz na taki żwirek, wytwarza się bryłka, jaką można bezboleśnie wyrzucić z kuwety bez potrzeby zamiany całej zawartości. Takie żwirki dla kotów mogą być bezzapachowe lub aromatyczne. Zestaw zapachów jest bogaty, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Klasyczne, doskonałe żwirki dla kotka bentonitowe to wówczas: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact i Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla kota silikonowe powstrzymują mocznik, zaś wodę odparowują. Z kuwety wolno usuwać nieczystości na bieżąco, natomiast wszystek żwirek podmieniać co prawie 3 tygodnie. Ten żwirek dla pupila jest ogromnie wydajny.

Gdy go wykorzystujemy, kuwetę powinniśmy instalować w przewiewnym środowisku, żeby woda z moczu swobodnie odparowała. Szczególnie popularne żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru posiadamy również drewniany żwirek dla pupila. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, można wyrzucać go do ubikacji. Taki żwirek poprawnie łagodzi zapachy i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotka bentonitowy. Jego wadą stanowi to zatem, iż najbardziej ze wszystkich żwirków rozprzestrzenia się po pomieszczeniu. Na rynku występują żwirki dla kotów drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to wówczas na przykład Pigwa czy Super Pinio. Dzięki tym żwirkom nie trzeba myć po którymkolwiek oddaniu moczu przez kotka.

Pochłaniacze aromatu i także neutralizatory

W sprzedaży są dostępne nadzwyczajne pochłaniacze aromatu i dodatkowo neutralizatory, jakie wolno dodawać w niedużej ilości do żwirku dla kotka. Neutralizatory tymże różnią się od pochłaniaczy, że zawierają jednocześnie zalety dezynfekujące.