Zestawienie najtrafniejszych zabawek dla kotów

zabawki dla kotów

Drapak dla kota – czemu jest potrzebny?

Na pewno każdy choć raz widział kota, który wysuniętymi łapami drapie pewien przedmiot. W mieszkaniu najczęściej ofiarą pada kanapa, fotel, drewniany mebel, a chociażby dywan. Stwierdzamy potem często, iż kot „ostrzy szpony”.

Drapanie jest jedną z naturalnych czynności, jaką musi robić każdy młody pupil. A nie chodzi tu bynajmniej o ostrzenie pazurów, bo pazury każdy kotek ma szczególnie ostre. Poduszeczki na łapach wydzielają zapach, którym pupil oznacza znane terytorium. Pozostawia też ślady szponów na przedmiotach, także w celu ogłoszenia, iż to jego obszar. Jeżeli kot wcale nie interesuje się drapaniem, stanowi to dla nas znak, że coś go trapi Drapak dla kota postawiony w pomieszczeniu umożliwi ochronić przed uszkodzeniem nasze meble.
zobacz ofertę na kocie zabawki

Drapaki dla pupila dostarczają naszym pupilom komfort, są wielce niezbędne zwłaszcza pupilom mieszkającym cięgiem w lokum.

Drapak dla kota służy i do gimnastyki. Pupil rozciąga mięśnie, a na bardziej rozbudowanych drapakach ma sposobność do wysoce skomplikowanych uciech. Odpowiednio jest jak najszybciej przyzwyczaić kotka do drapaka, żeby zachować przed podrapaniem meble lub kanapę.

Gdzie położyć drapak dla kota?

Przeważnie koty rysują przedmioty w miejscu, gdzie notorycznie są gospodarze, więc ofiarą może paść sofa w salonie. Pupile ubóstwiają również oznaczać znane terytorium koło drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się spotkać dowolne obce stworzenie, na przykład nieznajomego pupila.

Prawidłowo jest postawić drapak dla kota tam, gdzie spostrzegliśmy własnego kotka drapiącego. Drapaki dla kotów, choćby najdoskonalsze, ustawione w niewłaściwym miejscu będą stały wolne.
Jaki drapak dla kota zakupić?
W sprzedaży są dostępne rozmaite typy drapaków dla kotów.

Drapak może mieć formę dywanika z sizalu, który jest niepodatny na zniszczenia a może służyć kotom jako użyteczne miejsce do drzemki. Jest więc to najskromniejsza propozycja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Atrakcyjne są również drapaki dla kotów w formie drewnianego pala, ustawionego na płytce pionowo czy skośnie, otulonego tkaniną. Takie drapaki można zdobyć w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, jeżeli są ogromnie rozszerzone, luksusowe, wyposażone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może tkwić na ziemi albo być umocowany do ściany, oraz chociażby do sufitu.

Drapak powinien być przystosowany do wielkości pupila. Zwykle drapaki dla kotów są w kilku rozmaitych wymiarach. W sprzedaży są również drapaki dla kociąt także dla hodowli, oraz również drapaki waterproof, przeznaczone do stawiania na zewnątrz, do wolier albo na balkony.

Na rynku typy drapaków dla kotów jest szalenie bogata, mają one najróżnorodniejsze wymiary, posiadają inne funkcje i dodatki. Selekcjonując drapak dla kota, kierujmy się po prostu swym smakiem oraz upodobaniami kota. Jak kot kocha dużo odpoczywać, sprawmy mu drapak – dywanik czy fotel, jeśli jest aktywny i dodatkowo uwielbia skakać, zapewne uraduje się z drapaka z huśtawką zawieszonego na suficie